Değerli genetik hatları KWS’nin üstün teknolojisi ile birleştirme tutkumuz, halihazırda bazı büyük sonuçları vermeye başladı bile.

Geleceğe Tohum Atmak

Ortaklığın Gücü

2019 yılından beri KWS Ailesinin bir parçasıyız. KWS, dünyanın bağımsız en büyük tohum firmalarından birisidir. Onların gerek uzun vadeli bakış açıları ve gerekse tohum ve tarımdaki sürdürülebilir vizyonlarından dolayı kendimizi adeta evimizde hissediyoruz.

Ar-Ge Direktörü Jan de Visser

“Sağlıklı bir Şeker Dükkanı”

“Bir ıslah meraklısı olarak KWS ile ortaklık, bana göre  bir şeker dükkanı açmak gibi bir şey, ama sağlıklı olan bir şeker dükkanı. Örneğik KWS’nin şeker pancarındaki hastalık dayanımı konusundaki buluşlarını, biz doğrudan kendi ıslah programlarımıza uygulayabiliriz. Sonuçta sabit değişmeyen bir kalite gelişimi elde edebiliriz. Bunun yanında, KWS’nin, üretim alanlarını uydularla takip etmek gibi üretim bazlı inovasyonlarını adapte edebilmek için sürekli şekilde araştırıyoruz. Bizim için çok ilginç olan bir konu da, tohumlarımızın dünyanın her yanında üretiliyor olması. Zamanla bu tekniklerin kullanılması, müşterilerimiz için de bir değer oluşturabilir.”

Bilgi İşlemleri Direktörü Jits Ursem

“Ekstra Beyin Gücü”

“ Böylesine güçlü bir firma ile ortaklığın kazanımları sadece ıslah ve araştırma geliştirme alanları ile sınırlı değil” diyor Bilgi İşlemleri Direktörümüz Jits Ursem ve devam ediyor: “ İş dünyasının diğer cephelerine de giriş yapmış oluyoruz.” “Bizden daha büyük olduğu için, KWS, bünyesinde bir çok uzmanı barındırıyor. Bilgi teknolojileri alanında bu profesyonel meslektaşlarımıza danışıyoruz. Böylece bazen yeni şeyler duymak, yada düşünce ve fikirlerinizin doğru olduğunu bu yolla teyit etmek gerçekten güzel bir duygu. Andijk’deki atik ekibimiz ve çalışma sistemimiz ile, biz de KWS’deki meslektaşlarımıza yardımcı olabiliriz; yani aslında bu ortaklık iki yönlü çalışan bir mekanizma bizim için.”